Kalıcı Makyaj - 3A Estetik Güzellik Salonu

Kalıcı Makyaj

Kalıcı Makyaj

Kalıcı Makyaj

Kalıcı makyaj, cilde özel aletlerle rengi geçirmenin teknik sanatıdır. 3A Estetik bünyesinde, işin uzmanları tarafından Kalıcı Makyaj hizmeti sunulmaktadır. 

Kalıcı makyaj, en tarihsel ve geniş kullanımlı mikropigmentasyon formu dövmedir. Arkeolojik belgeler, dövmenin taş çağının sonlarındaki süreçte insanlar arasında kullanıldığını göstermektedir. Kleopatra’nın uzun sürmeli ya da dövmeli kaşları olduğu söylenir.

1990’lardan sonra mikropigmentasyon, kadınlar ve erkekler arasında daha çok rağbet görmeye başlamıştır. Kalıcı makyaj veya daha doğru ismiyle "mikro-pigment uygulaması" mikro, steril ve tek kullanımlık bir iğne ile doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına aşılanması işlemidir. Bu alerjik olmayan renkler özellikle yüz ve vücut kullanımı için tasarlanmış olup, katkı ve koku maddesi içermez. Kalıcı makyajın dövme ile karıştırılmaması gerekir ama aynı şekilde uzun yıllar ciltte kalarak doğal görünümünü korur.

Kalıcı Makyaj Kimlere Yapılır?
Günlük makyaj alışkanlıklarına ideal bir alternatiftir. Kişilerin yüz hatlarını düzeltme, kusurlarını kapama imkanı verir.
Mükemmel makyaj için vakti veya becerisi olmayan kişilere Normal makyaja tahammül edemeyen veya taşıyamayan kişilere Gün boyunca 7/24 güzel görünmek isteyenlere tavsiye edilir. Doğal kontörleri yoğunlaştırmak, tamamlamak veya yerine yeni kontör çizmek 

YÜZ UYGULAMALARI
Eyeliner : Kirpikleri belirginleştirmek yoğun ve daha net göstermek
Kaş : Asimetrisi bozulmuş, dökülmüş, seyrelmiş kaşlarda yada kaşa yeniden şekil vermek için
Dudaklar : Dolgunlaştırmak, asimetrisini düzeltmek, yoğunlaştırmak, parlaklık vermek için uygulanır. Güzellik benleri çizmek için.
YASAL UYARI Bu sitedeki tüm yazılar ve resimler konu hakkındaki diğer kaynaklardan ibarettir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatma amacıyla güzellik ve estetik amaçlı açılmış Güzellik Merkezlerinde yapılan işlemler ile ilgili ön bilgiler yayınlanmaktadır. BU SİTE, KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. SİTEDEKİ BİLGİLER HİÇ BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Link verdiğimiz şubelerimizin web sitelerinin içinde yer alan bilgiler ve materyaller hakkındaki yasal sorumluluk söz konusu şubelere aittir.