Özel Ayak Bakımı - 3A Estetik Güzellik Salonu

Özel Ayak Bakımı

Özel Ayak Bakımı

Özel Ayak Bakımı

3A Estetik'de normal ayak bakımının yanında özel ayak bakımı da yapılmaktadır.

Özel Ayak Bakımı 
Kuru sistemle yapılmaktadır. Kuru sistemde ayak suya sokulmadan işlem uygulanır. Doğru tırnak kesimi yapılır, deri kalınlaşmaları ve nasırlar temizlenir, kalınlaşmış tırnaklar inceltilir ve tırnağın doğal yapısını bozmadan tırnak kanalları temizlenerek gerekli destekler yerleştirilir. Genel ayak bakımı ayak problemleri için geliştirilmiş ayak kremleri ve solüsyonları kullanılır, ayak bakım aletleri ve makineleri ile yapılır.

 

Bu birimde yapılan bazı bakımlar şunlardır: 
Batık Tırnak Bakımı
Batık tırnak birçok nedenlerden oluşur. Bazen tırnak çok büyük olduğu için oluşur. Bazı kişilerin tırnakları kenarlarından kıvrılır (genetik veya arteritten kaynaklanır) bu kişiler batık tırnak için adaydırlar. Tırnak batması en çok ayak başparmağında görülen tırnağın yatağından farklı bir yol izleyerek yumuşak doku içersinde ilerlemesiyle ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Sık koşmak, yanlış kesim, sıkı çorap ya da dar sivri burunlu ayakkabılar tırnak batmasına yol açar. 

Nasır ve Siğil Bakımı
Nasır derinin belli bir bölümünün mekanik baskı altında kalınarak kalınlaşmasıdır. Nasırlar kesilmemelidir ve nasır solüsyonları kullanılmamalıdır. Solüsyonlar ve kesme işlemi savunma sistemini hızlandıracağından, probleminizi büyütür. Salonumuzda nasırlarınız makine ile yumuşak dokuya zarar vermeden, yalnızca ölü tabakayı temizleme işlemidir. Sadece ölü tabakada işlem yapıldığı için acı hissedilmez. İşlem tamamlandıktan sonra anında nasırın vermiş olduğu rahatsızlık ortadan kalkar. 

Topuk Çatlağı Bakımı
Topuktaki soruna göre, ayak bakım makinesi ile farklı uçlarla bakım uygulaması yapılmaktadır. 

Diyabetli Ayak Bakımı
Diyabet hastalarının düzenli ve doğru ayak bakımı yaptırması çok önemlidir. Bu kişilerin ayak bakımı makine ile yapılır. Makinenin özelliği; sadece sert dokuya işlem yapar, yumuşak dokuya işlem yapmadığı için, herhangi bir risk oluşturmaz. Daha sonrası için ise, hasta yapması ve yapmaması gerekli ayak bakımları konularda bilgilendirilirler. 
Bu kişiler için hatalı yapılan işlemler ya da ihmal edilen küçük ayak problemleri ilerde hoş olmayan ciddi sonuçlara yol açabilir. 

Mantarlı ve Kalınlaşmış Tırnak Bakımı
Özel ayak bakımı ile tırnak kalınlıkları inceltilir, doğru kesim yapılır ve tavsiye edilen ürün sürülerek tırnağın daha derinlerine nüfuz etmesi sağlanır. 
Mantarlı kalınlaşmış tırnak bakımının klasik makaslarla kesmek çok zordur. Bu nedenle salonumuzda ayak bakım makinesi kullanılmaktadır.
YASAL UYARI Bu sitedeki tüm yazılar ve resimler konu hakkındaki diğer kaynaklardan ibarettir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatma amacıyla güzellik ve estetik amaçlı açılmış Güzellik Merkezlerinde yapılan işlemler ile ilgili ön bilgiler yayınlanmaktadır. BU SİTE, KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. SİTEDEKİ BİLGİLER HİÇ BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Link verdiğimiz şubelerimizin web sitelerinin içinde yer alan bilgiler ve materyaller hakkındaki yasal sorumluluk söz konusu şubelere aittir.