Batık Tırnak - 3A Estetik Güzellik Salonu

Batık Tırnak

Batık Tırnak

Batık Tırnak

Batan Tırnaklardan Kurtulun

Batık tırnak problemi birçok nedenlerden dolayı oluşmaktadır. Yanlış kesim, sıkı çorap, sivri burun ayakkabı, hamilelik, şeker hastalığı gibi rahatsızlıklar batık tırnak problemine neden olan etkenlerden bazılarıdır. Tırnak batması en sık ayak başparmağında görülen tırnağın yatağından farklı bir yol izleyerek yumuşak doku içinde ilerlemesi ile ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. 3A Estetik'de yapılan batık tırnak uygulaması şu şekildedir. İlk olarak şeffaf bir bant, tırnağın üzerine yapıştırılmaktadır ve bu bant yapıştığı andan itibaren, tırnağın tırnak etine yaptığı baskıyı çekim gücü oluşturarak ortadan kaldırmaktadır. Bu yöntem tırnak kanalının yönünü değiştirerek, tırnağı genişletir ve tırnak için yeni bir kanal oluşturmaktadır. 

Uygulama yapıldığı andan itibaren ağrınız ortadan kalkmakta ve bir süre sonra da tırnağınız sağlığına kavuşmaktadır.

 

Tırnak batmasına sebep olabilecek faktörler Tırnakta ve tırnak yatağında oluşan deformasyonlar tırnak batmasına sebep olabilir. Tırnak batmasına sebep olan nedenlerin sık görülenleri aşağıdaki maddelerde yer almaktadır.

Dışardan gelen darbelere bağlı olarak tırnakta oluşabilecek travma ve hasarlar. (Çarpma, ezilme vb.)
Ayak ve parmak deformasyonları
Yanlış ayakkabı seçimi (Özellikle sivri ve dar burunlu yüksek topuklu ayakkabılar)
Ayağı sıkıştıran dar çorapların kullanımı
Tırnak kalınlaşması
Tırnak çatlağı
Tırnak mantarı enfeksiyonu
Tırnak kökü zedelenmesi
Aşırı kilo alımı
Hamilelikte görülen kilo artışı ve ayak şişmeleri
Tırnak kesiminde ve pedikür uygulaması esnasında yapılan hatalar
Genetik faktörler
Ayakta aşırı terleme
YASAL UYARI Bu sitedeki tüm yazılar ve resimler konu hakkındaki diğer kaynaklardan ibarettir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatma amacıyla güzellik ve estetik amaçlı açılmış Güzellik Merkezlerinde yapılan işlemler ile ilgili ön bilgiler yayınlanmaktadır. BU SİTE, KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. SİTEDEKİ BİLGİLER HİÇ BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Link verdiğimiz şubelerimizin web sitelerinin içinde yer alan bilgiler ve materyaller hakkındaki yasal sorumluluk söz konusu şubelere aittir.