Klasik Cilt Bakımı - 3A Estetik Güzellik Salonu

Klasik Cilt Bakımı

Klasik Cilt Bakımı

Klasik Cilt Bakımı

Doğa terapisiyle vücudunuza bir iyilik yapın.

Cildimiz, vücudumuzun her tarafını saran, dış etkenlerden koruyan ve kendini yenileme özelliğine sahip bir duyu organımızdır. Cildimiz, estetik açıdan öneminin yanında genel sağlık durumumuzu da gösteren bir ayna gibidir. 

En ufak stres durumunda, dengesiz beslenmede, fizyolojik bir bozuklukta ya da yetersiz hijyen şartlarında etkisi farklı reaksiyonlarla hemen cildimize yansır. Tüm bu iç ve dış faktörlerin etkilerine karşı koymak, uzun süre tazeliğini korumak ve cildin zamanından öne yaşlanmasına engel olmak iyi bir bakımla mümkündür. 

Cildimiz, 28 günde bir yenilenir ve yaşla beraber hücre yenilenme süresi uzar. Cildimizin üzerinde daima ölü deriler birikir. Bunların arındırılması şarttır. Cilt, sebum adı verilen bir yağ üretir. Genellikle makyaj artıkları, çevre kirliliği ve ölü deriler gözenekleri tıkama eğilimi gösterirler. Bu durumda sebum dışarı çıkamaz ve diğer kirlerle birleşerek katılaşır. Hava ile sürekli teması sonucu oksitlenip siyah noktaları oluşturur. Bu siyah noktalar iltihaplanınca sivilcelere dönüşür ayrıca gözenekleri genişletir. Siyah noktaları kendiniz sıkmaya kalkışırsanız, oluşabilecek çukurlar yaşam boyu sizinle kalabilir. Bu durumda, profesyonel cilt bakımı kaçınılmazdır.

 
TEMEL CİLT BAKIMI
Cilt bakımına başlamadan önce kapsamlı bir cilt analizi yaparak cilt tipi ve ihtiyacı göz önünde tutularak bakımda kullanılacak ürün grubu seçilir. Seçilen ürün grubuyla öncelikle cilt temizlenir. Buhar uygulamasıyla cilt yumuşatılır, uygun peeling yardımıyla ölü derilerden arındırılır, tıkalı gözenekler açılarak komedon çalışmasıyla sebumlardan ve siyah noktalardan arındırılır sonra cilt tekrar yüksek frekans ile dezenfekte edilir. Masajla kan dolaşımı hızlandırılır, bu işlemden sonra hücreleri yenileyen, cildi canlandıran ve nem kazandıran serumlar uygulanır. Üzerine cildin ihtiyacına göre besleyen, sakinleştiren ve kullanılan serumun etkinliğini artıran bir maske uygulaması yapılır. Son olarak uygun tonik ve kremlerle ciltte canlı, pürüzsüz bir görünüm ortaya çıkar.
YASAL UYARI Bu sitedeki tüm yazılar ve resimler konu hakkındaki diğer kaynaklardan ibarettir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatma amacıyla güzellik ve estetik amaçlı açılmış Güzellik Merkezlerinde yapılan işlemler ile ilgili ön bilgiler yayınlanmaktadır. BU SİTE, KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. SİTEDEKİ BİLGİLER HİÇ BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Link verdiğimiz şubelerimizin web sitelerinin içinde yer alan bilgiler ve materyaller hakkındaki yasal sorumluluk söz konusu şubelere aittir.